Gedicht gedacht

 

Poëzie is alledaags in de zin dat het voor iedere dag is
(Carol Ann Duffy)


Tien jaar lang – van 2016 tot 2025 – was dit een veelal dagelijkse rubriek
met gedichten en gedachten daarover. Ik startte haar vanuit
het levensmotto dat ik graag met andere poëzieliefhebbers deel: 
ik ben onderweg om mooie dingen aan te raken.

In het voorjaar van 2025 heb ik de rubriek opgeheven – althans in de bestaande vorm.
Alle bijdragen heb ik verwijderd. Het waren er inmiddels duizenden!
Mogelijk krijgt de rubriek, vanaf april 2025, op deze plaats een nieuwe invulling. 


Week 6 - Gedicht Gedacht Gedaan

zaterdag 15 februari 2025

In 2016 start ik deze rubriek en in 2025, tien jaargangen later, stop ik ermee. 
Zoals de titel aangeeft, begin ik deze rubriek om mijn gedachten over gedichten op te tekenen. De laatste en aankomende jaren [1] ontbreekt het me, als lezer en als schrijver, aan de tijd voor gedegen poëziegedachten. Daardoor heeft mijn site op deze plaats veelal nog slechts een signaleerfunctie. Met als gevolg dat Gedicht Gedacht zich inmiddels beter laat lezen als een rubriek mét dan óver gedichten. Hiermee doe ik mijn lezers tekort en zeker ook de dichters van wie ik werk opneem. Zij hebben mij al dikwijls laten weten het zo jammer te vinden dat ik hun werk niet langer analytisch benader en persoonlijk beschouw. Ik antwoord hun dan steevast dat ik dat zelf ook in hoge mate betreur, wat aantoont dat ik mezelf met de huidige invulling evenmin een dienst bewijs. Kortom: ik moet er niet mee doorgaan. Waarvan akte.

Inmiddels heb ik alle poëziebijdragen van deze site verwijderd, net zoals ik dat, bijna een jaar geleden, met de Logboeken liet gebeuren. Dat er van de mooiste stukken van die twee rubrieken samen - en dat zijn er maar liefst tienduizend - nog eens een boek moet komen, zal bij een voornemen blijven. 
Met het verdwijnen van de belangrijkste twee rubrieken verliest deze website haar waarde. Of dat betekent dat die verdwijnt of dat er een nieuwe website komt met een andere invulling, weet ik nu nog niet. 


[1] 
In 2024 verscheen
Je leven spelen. De biografie van Youp van 't Hek. In voorbereiding zijn drie uitgaven, waaronder een biografie en een bundel met poëzieanalyses.

Archief 2025